Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

 
 

Karta Dużej Rodziny to zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

Dzisiaj KDR honoruje ponad 5 tys. partnerów w ponad 20 tys. punktów w całej Polsce, a takich miejsc wciąż przybywa. Pierwszą dużą zmianą było wprowadzenie od 1 stycznia 2018 r. elektronicznej wersji Karty Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzenia mobilne takie jak np. tablety i smartfony. Te drugie ma przy sobie na co dzień niemal każdy – szczególnie dzieci, dzięki czemu korzystanie z KDR jest wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Prawdziwą rewolucją było jednak rozszerzenie dostępności Karty Dużej rodziny o rodziców, którzy kiedykolwiek mieli pod opieką co najmniej troje dzieci. Chcieliśmy w ten sposób docenić trud, jaki rodzice, również rodzice zastępczy i prowadzący rodzinne domy dziecka, włożyli w wychowanie trójki, czwórki czy większej liczby dzieci. Dane pokazują, że rodzice chętnie zgłaszają się po KDR. W ciągu zaledwie miesiąca od wprowadzenia zmian w systemie KDR liczba wydanych Karty Dużej Rodziny wzrosła o 100 tys. – z 2,71 mln do 2,81 mln. To najlepiej pokazuje, że Polacy chcą korzystać z oferty KDR.