Witnica ze szkolnym gabinetem dentystycznym

 
 

Od dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy (lubuskie) będą mogli korzystać z bezpłatnych usług stomatologicznych. W poniedziałek miałam przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu gabinetu dentystycznego.

Gabinet stomatologiczny powstał dzięki wsparciu z programu „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w 2018 r.” ministerstwa zdrowia. – Akurat na ten cel – doposażenia, utworzenia gabinetu stomatologicznego przeznaczono 116 tys. zł, co pozwoliło zakupić naprawdę nowoczesny dobry sprzęt stomatologiczny, którym bezboleśnie, mam nadzieję, można leczyć dzieci. To są dzisiaj przyjazne warunki – mówiłam podczas uroczystego otwarcia gabinetu.

To w istotny sposób poprawia dostępność do usługi stomatologicznej, do profilaktyki. Każde dziecko ma takie same warunki, tu nieodpłatnie na bieżąco stomatolog będzie dostępny, można zrobić przeglądy, można szybko interweniować stomatologicznie. Spora część dzieci jest też dowożona. Nie każdy ma tak blisko do gabinetu, tak jak to bywa w miastach. Cieszę się, że nasz rząd może wspierać takie inicjatywy. Oprócz Witnicy, w województwie lubuskim z tego samego programu rządowego skorzystała też gmina Cybinka.