Targi rolnicze oraz Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski

 
 

W sobotę wraz w Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem oficjalnie otworzyliśmy XXVIII Targi Rolnicze w Gliśnie oraz I Rundę Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Słubicach.

Podczas XXVIII Targów Rolniczych Glisno 2019 rolnicy z naszego województwa mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy m.in.  wziąć udział w wystawach bydła. Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oferował z kolei uczestnikom targów swoją pomoc w postaci konsultacji.

– Nie mamy powodu, by mieć jakiekolwiek kompleksy. Polska żywność zdobywa coraz większe uznanie na świecie. Nasi rolnicy świetnie sobie radzą pomimo trudnej konkurencji na rynku – mówił podczas otwarcia targów Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu i kibicuję naszym lokalnym rolnikom.

Tego samego dnia miałam zaszczyt uczestniczyć w otwarciu I Rundy Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, Otwartego mitingu osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. – Wierzę, że dzięki zaangażowaniu Minister Rafalskiej plany dotyczące budowy stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie zostaną zrealizowane. Tak, abyście nie musieli jeździć kilkanaście kilometrów od domu na trening – mówił do sportowców Władysław Dajczak. Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie.

Podczas spotkania wraz z panem wojewodą przekazaliśmy wyrazy uznania Tomaszowi Blatkiewiczowi za osiągnięcia w czasie kariery sportowej.