O mnie

 

Elżbieta Rafalska
Elżbieta Rafalska – nauczyciel akademicki, polityk, samorządowiec, senator VI kadencji i poseł VI i VII kadencji, pracowała w komisji Pracy i Polityki Społecznej oraz komisji Finansów Publicznych, członek Rady Ochrony Pracy, była wiceminister Pracy i Polityki Społecznej.

Z wyróżnieniem ukończyła studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie podyplomowe studia na Uniwersytecie Szczecińskim w zakresie pedagogiki rewalidacyjnej oraz w zakresie organizacji i zarządzania pomocą społeczną i pracą socjalną. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania jakością w urzędzie i zarządzania opieką zdrowotną. Uzyskała uprawnienia państwowe do sprawowania funkcji członka rady nadzorczej w spółkach Skarbu Państwa.

Była nauczycielem akademickim w Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie wizytatorem w kuratorium oświaty. W 1998 została dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej. W latach 1999–2002 pracowała na stanowisku dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Była wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. W latach 1994–2005 pełniła mandat radnej rady miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Od 2002 roku do 2005 sprawowała kolejno funkcje przewodniczącej Komisji Rodziny i Spraw Społecznych, a następnie wiceprzewodniczącej rady. Była również przewodniczącą klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Jest wiceprezesem Lubuskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości została wybrana senatorem VI kadencji w okręgu lubuskim. Była przewodniczącą senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Od 6 czerwca 2006 roku do 5 kwietnia 2007 roku i ponownie od 24 sierpnia 2007 roku do 3 grudnia 2007 roku zajmowała stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W 2013 roku została członkiem Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009  i 2014 roku ubiegała się o mandat europosła w okręgu gorzowskim. W wyborach parlamentarnych w 2007  i 2011 roku uzyskała mandat posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu wyborczego nr 8 obejmującego województwo lubuskie.

Jest żoną oraz matką dwóch synów. Główne hobby to sport. Dyscyplina sportowa, która ukradła serce to koszykówka, kocha zwierzęta niekoniecznie rasowe, namiętnie czyta książki, uwielbia wędrówki po górach.