Klub Senior+ w Drezdenku otwarty dzięki rządowemu wsparciu

 
 

Aktywność – fizyczna, intelektualna, społeczna – jest niezwykle ważna dla zachowania sprawności i czerpania satysfakcji z życia. To bardzo ważne, by osoby starsze miały przestrzeń do realizacji swojej potrzeby aktywności. Miejscami, które im to umożliwiają, są Kluby i Domy Senior+, tworzone z rządowego programu Senior+.

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w otwarciu takiego miejsca, Klubu „Senior+”, w Drezdenku. To 30 miejsc nowych miejsc dla seniorów, którzy chcą spędzać wspólnie czas, brać udział w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, sportowych, warsztatach, wycieczkach.

Gmina w ramach rządowego programu Senior+ otrzymała na utworzenie i wyposażenie placówki 145 tys. zł. Cieszę się, że państwo może wspierać tak ważne i potrzebne inicjatywy. W sumie w ramach programu Senior+ samorządy województwa lubuskiego pozyskały dofinansowanie na utworzenie 19 placówek – 9 Dziennych Domów „Senior+” i 10 Klubów „Senior+” – oferujących 553 miejsca dla osób starszych.

W 2019 r. planowane jest utworzenie kolejnych 10 ośrodków. To dodatkowe 205 miejsc. Docelowo do końca roku w województwie lubuskim funkcjonować będzie 29 placówek „Senior+” oferujących łącznie 758 miejsc. To ogromny krok w kierunku aktywizacji osób starszych, tworzenia przestrzeni przyjaznej i otwartej na ich potrzeby.

Chciałabym przypomnieć, że trwa dodatkowy nabór w ramach programu „Senior+”. Do 9 kwietnia, czyli do jutra, można jeszcze składać oferty – do rozdysponowania jest jeszcze kwota ponad 14 mln zł na tworzenie i funkcjonowanie Domów i Klubów „Senior+”. Gorąco zachęcam samorządy
do uczestnictwa w programie – to wielka korzyść dla wszystkich.