Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

 
 

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragnę podziękować Państwu za trud wkładany w budowanie lepszej przyszłości dla dzieci, które trafiają pod Waszą opiekę

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Objęcie opieką, troską i miłością dziecka, które z różnych przyczyn nie znajduje tego w domu biologicznym, jest wyjątkowo piękną i godną pochwały postawą. To wielkie wyzwanie i zobowiązanie, które wymaga ogromnej wrażliwości, cierpliwości i zrozumienia. Ale to przede wszystkim szansa na normalne dzieciństwo i lepszy start w przyszłość dla tych doświadczonych już przez los dzieci, a dla Was, Rodziców Zastępczych, kolejne dziecko do kochania.

To Wy, Drodzy Rodzice Zastępczy, pomagacie tym dzieciom odbudować zaufanie do świata dorosłych. Pokazujecie im, że dom może być miejscem szczęśliwym, spokojnym, że one same zasługują na uwagę, szacunek i miłość. To niezwykle trudne zadanie, ale efekty tych działań, czyli stworzenie bezpiecznej przystani dla dzieci, które mają za sobą często wiele przykrych doświadczeń, jest nie do przecenienia.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragnę podziękować Państwu za trud wkładany w budowanie lepszej przyszłości dla dzieci, które trafiają pod Waszą opiekę, a także wyrazić najwyższe uznanie dla misji, której się podejmujecie. Życzę Wam, Drodzy Rodzice Zastępczy, wytrwałości, cierpliwości, a także radości i wszelkiej pomyślności.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej