Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

 
 

Wspólne świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęliśmy od wręczania mieszkańcom biało-czerwonych flag. Rozdawanie flag w Dniu Flagi to już pewna tradycja. W tym roku czekaliśmy na gorzowian w okolicach pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

100 km sztafety

W Dniu Flagi zakończyła się również Lubuska Strażacka Pielgrzymka Biegowa z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości 2018 ”. Bieg zakończył się pod Lubuskim Urzędem Wojewódzkim. Strażacy wystartowali 1 Maja o godz. 22:30 z Zielonej Góry. Czekaliśmy na nich na mecie wspólnie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem oraz Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej Patrykiem Maruszakiem.

Patriotyczne śpiewanie na gorzowskim kwadracie

Już po raz piąty moje Biuro Poselskie zorganizowało z okazji Dnia Flagi RP wspólne „Patriotyczne śpiewanie” na gorzowskim kwadracie. Razem z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.

Sukcesy młodych piłkarzy z Kostrzyna

Tegoroczny Dzień Flagi ma także swój sportowy akcent. Uczniowski Klub Sportowy  „Czwórka” z Kostrzyna nad Odrą zwyciężył w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w kategorii wiekowej do 12 lat. Wyróżnienie indywidualne dla najlepszego zawodnika zdobył Kacper Sikorski. Zawodników Szkoły Podstawowej nr 4 z Kostrzyna nad Odrą na murawę PGE Narodowego wyprowadził m.in. sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.