Dziękuję za dobre zmiany dla polskich rodzin

 
 

Szanowni Państwo,

Dzisiaj kończy się moja misja na stanowisku Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przede mną nowe wyzwania i obowiązki w Parlamencie Europejskim. W związku z tym pragnę Państwu – wszystkim, z którymi miałam przyjemność współpracować przez ostatnie 3,5 roku – serdecznie podziękować.

Dziękuję moim współpracownikom z MRPiPS, dyrektorom poszczególnych departamentów, kierownictwu resortu – razem tworzyliśmy wspaniały zespół. Nie baliśmy się ciężkiej pracy, nie baliśmy się wyzwań, a tych nie brakowało. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zdziałać naprawdę wiele. Nie mam wątpliwości, że na osobę, która zastąpi mnie na stanowisku Ministra, czeka fantastyczna ekipa gotowa do intensywnej pracy na rzecz polskich rodzin, pracowników, osób zagrożonych wykluczeniem.

Dziękuję również przedstawicielom administracji samorządowej – bez Was niemożliwa byłaby realizacja tak ważnych programów jak „Rodzina 500+”, „Maluch+” czy w ostatnim czasie „Dobry Start”, a także  skierowanych do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych – to m.in. „Senior+”, „Opieka 75+”, programy w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i wiele, wiele innych. Pracy było dużo, ale wspólnie udało nam się wyraźnie poprawić sytuację polskich rodzin. To również Wasz sukces. Gorąco Wam za to dziękuję.

Zaszczytem było dla mnie pełnienie funkcji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, podczas której mogłam spotkać i poznać wielu wspaniałych oraz oddanych swojej pracy ludzi. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Elżbieta Rafalska