Dobry start

 
 

1 września to data budząca wiele emocji nie tylko wśród kończących wakacje dzieci. Każdy rodzic wysyłający dziecko do szkoły wie doskonale, jak wydatki związane z zakupem przyborów szkolnych, wymarzonego plecaka, nowych butów sportowych i stroju na w-f, nadwyrężają domowy budżet. Szczególnie, gdy dzieci jest dwoje, troje czy więcej.

Jak wynika z danych CBOS, w przypadku rodzin z jednym dzieckiem łączne wydatki na wyprawkę szkolną wyniosły na początku roku szkolnego 2017/2018 średnio 686 zł. Łącznie dla dwojga uczniów było to średnio 1268 zł, a w rodzinie z co najmniej trojgiem dzieci – 1729 zł. To bardzo wysokie kwoty. My nie pozostawiamy rodzin samych sobie, nie mówimy – radźcie sobie sami. Mówimy: rozumiemy Was i chcemy Was wesprzeć, bo tak samo zależy nam na uśmiechu Waszych dzieci, które będą mogły wrócić po wakacjach do szkoły z pełną wyprawką, wymarzonym plecakiem czy piórnikiem.

Z takimi przesłankami wprowadziliśmy program „Dobry start”, czyli 300 z wyprawki dla wszystkich uczniów, bez względu na dochody rodziny. Chcemy, żeby ta wyprawka dawała domowym budżetom oddech, żeby początek roku szkolnego nie wiązał się już z wyrzeczeniami dla rodziny.

Dotrzymaliśmy słowa – w 2018 roku ok. 4,4 mln uczniów skorzystało ze wsparcia. W 2018 r. na program wydaliśmy ponad 1,3 mln zł, a w budżecie na rok 2019 mamy zarezerwowane środki na tegoroczną edycję programu.